Hakkımızda

Şirketimiz 1999 yılında Eskişehirde kurulmuş, aynı yıl içerisinde iştigal alanlarıyla ilgili oda kayıtlarını tamamlayıp faaliyetlerine başlamıştır. 2003 yılından itibaren şirket merkezi İstanbul’a taşınmış olup, faaliyetlerini buradan yürütmeye başlamıştır. Kuruluşunu takip eden aylarda, kurucularının deneyimlerinden yararlanarak çeşitli alanlarda uygulama ve proje işleri alıp tamamlamıştır.

Şirketimiz kuruluşundan bugüne kadar bir çok alanda proje üretmiş ve üretmektedir. Bunlar Otel projeleri, Konut projeleri, Altyapı projeleri, Çevre düzenleme projeleri Kentsel tasarım projeleri, kentsel dönüşüm projeleridir. 1998 yılından sonra  ahşap yapı (sivil mimarlık örneği yapılar) restorasyon uyguylamaları konularında uzmanlaşmış, kuruluşundan bu yana koruma alanında bir çok uygulamaya imza atmıştır.

Restorasyon uygulamaları ile beraber aynı zamanda rölöve retitüsyon ve restorasyon projelerinin hazırlanmasında da bir çok başarıya imza atmıştır.Şirketimiz, restorasyon projelerinin sağlıklı ve hızlı bir şekilde hazırlanabilmesi için gerekli olan rölövelerin üretilebilmesi amacıyla, 2004 yılı itibarı ile 3B Lazer Ölçüm teknolojisini kullanmaya başlamış, bu sayede 2B vektörel çizimlerinin hazırlanmasının yanısıra 3B gerçek modellerinin de elde edilmesi konusunda yenilikçi ve öncü olduğunu göstermiştir.

Gelecekteki amacımız, bir çok alanda proje hazırlamaktan ziyade, belirli alanlarda uzmanlaşarak yapılan işleri mükemmelleştirmektir.

 

Hizmetlerimiz

3B Rölöve Ölçüm Sistemi

Kültürel mirasın belgelenmesi ve izlenmesi sürecinde kullanılan yöntemlerin geliştirilmesi, gerek mimari koruma uygulamaları veya belgeleme, gerekse arkeolojik belgeleme açısından önemlidir.Tarihi yapıların korunabilmesi, Restitüsyon – Restorasyon projelerinin sağlıklı yapılabilmesi için altlık veri niteliğinde olan rölövelerin doğru ölçüm yöntemleri ile hazırlanabilmesi 3D rölöve ölçüm sistemi kullanımını gereklilik kılmaktadır.

Özellikle anıtsal yapıların ve sivil mimarlik örneği yapıların rölövelerinin  hazırlanması amacıyla yapılan konvansiyonel ölçümlerde, bazı yapıların özellikleri nedeniyle  (bir yapıda kubbeyi, tonozu vb gibi yerler) tam ve hassas ölçüm alınamamakta ve hazırlanan rölöve çizimleri hassas ve doğru olamamaktadır.

Restitüsyon ve Restorasyon projeleri için hazırlanacak Rölöve çalışmasının, yapıların Restorasyon uygulamalarının sağlıklı olarak yapılabilmeleri için doğru olarak hazırlanması gerekmektedir.

Ülkemizde 3D Lazer teknolojisini ilk olarak kullanan şirketimiz, konvansiyonel ölçümlerin yanı sıra 3D Lazer tarayıcı ile yapıların detaylı bir şekilde ölçülmesi, gerçek OrthoPhoto’larının hazırlanması ve rölöve çizimlerinin hassas ve doğru bir şekilde yapılması için gerekli imkanlara sahiptir. Bu ölçüm yöntemi ile, mimari ve arkeolojik belgelemenin yanı sıra, yapıların 3D nokta bulutu modelleri veya gerçek modelleri oluşturulabilmekte ve mimari ve arkeolojik belgeleme konusunda gerekli olan birçok veri elde edilebilmektedir.

FARO Photon Lazer Tarayıcıları

Faro Lazer Tarayıcı – Photon 120

FARO’nun Photon serisine ait faz kaydırmalı lazer tarayıcıları üç boyutlu veri yakalama işlemlerinin hızlı ve kolay bir biçimde yapılmasına ve büyük nesnelerin ve alanların çok ayrıntılı biçimde ölçülmesine imkan tanır. Kullanım alanlarına inşaat (tünel inşaatı ve madencilik dahil), mimarlık, yol haritalama, fabrikalar, jeodezi, kaza araştırmaları, adli araştırmalar ve anıt koruma da dahildir.

Yeni lazer tarayıcı modelleri Photon 120 ve 20, tarama işlemini önceki modellere göre 8 kat daha hızlı gerçekleştirir ve Photon 120, Phase-Shift (faz kaydırmalı) lazer tarayıcılar arasında 120 metre ile dünya çapındaki en uzun menzile sahiptir. Photon 20 ise, en fazla 20 metrelik bir menzil içerisinde bulunan nesnelerin taranması için geliştirilmiştir.  FARO Scene 4.7 tarama işleme yazılımının yeni sürümü, manüel işlemeye göre kullanıcıya taramaları %90 daha hızlı ve otomatik olarak işleme imkanı tanımaktadır.